איך מתמודדים עם סביבה לא תומכת?

מאת: אושרית סוויסה - מאמנת כושר אישית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
עד כמה הסביבה משפיעה על היכולת שלנו להצליח במטרה?

היי זו אושרית סוויסה קרסו ♡ בפוסט הפעם אני רוצה להתייחס לסוגיה המורכבת – הסביבה הקרובה שלנו והאפשרות שלה להשפיע עליי, על ההתמדה שלי בכושר ובאורח חיים בריא.

אני אתחיל מהשאלה המשנית: עד כמה הסביבה משפיעה על היכולת שלנו להצליח במטרה?

אני אענה שהסביבה משפיעה מאוד אך קיימת כאן גם תלות באופי המתאמנת. יש אנשים שהסביבה משפיעה עליהם יותר ויש את אלו שמושפעים פחות. אחד המשפטים שאני הכי אוהבת לצטט "אדם הופך להיות ממוצע חמשת האנשים הקרובים אליו" ומכאן אנחנו יכולות להבין שאת האנשים הקרובים אלינו, כדאי מאוד לבחור בזהירות רבה.

יש לי מלא חברות וברגע האמת הן נעלמו

אני אספר על עצמי שאין לי הרבה חברות. פעם התביישתי בעובדה הזו והיום אני גאה בה. עברתי כל כך הרבה אירועים בחיים, חברות באו וחברות הלכו. אף פעם לא הבנתי את אלו ששומרות על חברויות בכל מחיר, למשל, חברה שעושה מעשה לא חברי והיא מבליגה וממשיכה עם החברות הזו, העיקר שלא לנתק קשר. באמונה שלי מי שמורידה אותי או מעכבת אותי לא ראויה להיות חלק מהחיים שלי.

יש לי חברה יקרה שאני אוהבת מאוד. לא פעם קינאתי בה על כך שיש לה המון חברות. ממפגש חברתי אחד לאחר היא עוברת… מזמינה 20 חברות לכל מפגש וכולן באות. היה יום אחד שהיא אירגנה מפגש, החברות הזמינו עוד חברות ובסיום הערב כולן נעלמו והשאירו אותה עם חשבון פתוח של 1000 ₪. כאן פחות קינאתי בה. התובנה שלי מהמקרה הזה וממקרים אחרים ודומים לו כי באמת שלא חסר… היא שעדיף כמה חברים בודדים, אנשים טובים ערכיים ונאמנים, על המון חברות שמצלמות ביחד וידאו לסטורי.

ואיך זה קשור ליכולת שלך להצליח בחיטוב הגוף?

חברים בודדים וטובים יפרגנו לך על הכל. הם יפרגנו כשתרצי לרדת במשקל, כשתרצי להתאמן וכשתרצי לאכול ירקות בזמן שכולם אוכלים שטויות. הם יעזרו לך גם אם זו לא המטרה האישית שלהם. הם יתמכו בך בכל דרך שבה תלכי. לעומת זאת – חברים לסרטונים ברשתות, יעשו הכל כדי לשעשע את עצמם ולהעביר את הזמן בצחוק, כולל להביא לך עוגה בזמן כשהתחלת תפריט חדש ולבקש ממך להישאר עד מאוחר למרות שיש לך אימון למחרת בבוקר.

היום עם הניסיון אני מבינה למה אני כל כך קשוחה בבחירת חברות. אני באופן אוטומטי לא מאפשרת לכל אחד להיות בסביבה הקרובה שלי בגלל ההשלכות. בניתי את עצמי אישית ועסקית בזכות הסינון הקפדני של האנשים שנמצאים סביבי. כשהרגשתי שיש בחיי חברה שמשפיעה עליי לא באופן שאליו מכוונות המטרות שלי, חתכתי את הקשר.

כך אמליץ גם לאחרות. לא לפחד לנתק קשרים או להקטין את הלהבה אם אלו קשרים שמורידים לך את האנרגיות, מסיחים את דעתך ועוסקים רק בבילויים. יש זמן לבילויים ויש זמן להתפתחות והדברים צריכים להיות במידתיות. לדעת להנות מכל רגע, לבלות במידה, ללמוד כל הזמן ולהתפתח בהדרגה.

איך מתמודדים עם סביבה לא תומכת?

אנשים רבים יאמרו כי יש קשרים בעייתיים שלא ניתן לנתק כמו קשר עם בן משפחה או קשר עם קולגה לעבודה. אני אענה על כך שאין קשר מזיק שלא ניתן לנתק אבל יש קשרים מזיקים שלוקח הרבה זמן להיפטר מהם. לפעמים הרבה זמן זה אפילו חמש שנים.

ועד שיהיה פתרון מה עושים בטווח הקצר?

עבודה עצמית. נותנים למשפטים הלא מפרגנים לחלוף לידנו.

"עוד פעם את והדיאטה שלך, מתי תביני שאין לך שום סיכוי?"

אולי חלק מהקוראות יהיו בהלם שאפשר לומר משפט כזה למישהי שמנסה לרדת במשקל ולאמץ אורח חיים בריא אך כמאמנת כושר שמעתי משפטים כאלה שנאמרו למתאמנות עשרות פעמים.

אם משפט בסגנון הזה הופנה כלפייך חשוב לי שתדעי מהיכן הוא מגיע.

אדם שיאמר משפט כזה למישהו אחר זה אדם שלא מאמין בעצמו או לא מאמין באנשים או גם וגם.

אין לזה שום קשר אלייך, ליכולות שלך או לסיכוי שלך להצליח להגיע לנקודה חדשה בה לא היית מעולם.

אני חושבת שבאופן כללי לא צריך לייחס חשיבות רבה לכל דבר שמישהו אומר. למילים יש המון כוח זה נכון. הן השימוש התקשורתי שנעשה בין בני אדם על מנת להעביר מסרים ורעיונות. רבים משתמשים במילים ללא כוונת תחילה או שכן בכוונה ובכל זאת, חשוב לקחת דברים בפרופורציות ולהבין שהמילים האלו הן רק דעה של אדם אחד. יש המון אנשים אחרים, אולי רחוקים יותר ואולי אנחנו עדיין לא מכירים אותם, שכן יפרגנו לנו וישתמשו בשפה חיובית.

ההבנה שחוסר הפירגון הוא בעיה של הצד הלא מפרגן הופכת את התופעה לקטנה יותר. זאת אומרת שהצד הזה, שמנסה להקטין אתכם צריך להפוך בעיניכם לקטן ולרדת למטה במד הרלוונטיות.

אני לא אגיד שזה עניין פשוט. זה מורכב מאוד ולא דבר קל לתת לסביבה הקרובה שאינה תומכת לחלוף לידנו, אבל זה אפשרי. אם באמת חשוב לך להצליח במטרה, לשמור על התפריט ולהתמיד באימונים את תלמדי לסנן את הרעשים שמפריעים לך להתקדם ולהתמקד אך ורק בחלום הגדול שלך.

לבחור סביבה חדשה

אם כבר אנחנו בעניין של סינון הגורמים הלא מפרגנים למה שלא נחליף את המלאי?

לבחור את הסביבה ולהכיר סביבה חדשה שכן תומכת אלו דברים שיקרו מעצמם אחרי מכלול של תובנות אישיות. אם העניין החדש שלנו הוא שלושה אימוני כושר בשבוע המתקיימים בחדר הכושר, סביר מאוד שגם נכיר שם חברות חדשות, שותפות מפרגנות למטרה שלנו.

שלושה סוגים של אנשים שתרצו סביבכם

הסוג הראשון הוא אנשים שתוכלו לתת להם השראה, להרים ולעזור להם. השני הוא בדיוק החברים החדשים שאתם מחפשים בחדר הכושר או בכל מסגרת אחרת, אלו שיהיו שותפים שלכם לדרך. והסוג השלישי הוא האנשים שתוכלו ללמוד מהם ולשאוב מהם השראה.

הסיבה שאנחנו צריכות משלושת הסוגים זה כי הראשונים עוזרים לנו להרגיש מועילים ולהעריך את עצמנו. השניים הם בסגנון החברים שלנו שאיתם אנחנו מרגישים אהובים. ואלו מהסוג השלישי מאפשרים לנו ללמוד ולהתפתח ובלעדיהם הרמה שלנו עלולה להישאר במקומה. את האנשים מהסוג השלישי לחלקנו אולי יהיה קשה למצוא אבל אפשר לקרוא את התכנים שהם כותבים באינטרנט או בספרים.

הסיכום שלי הוא שלמידה זה כלי מטורף בעזרתו ניתן להשיג הכל. למדו לסנן קולות של אנשים לא מפרגנים. אולי אפילו להפוך את האימרות שלהם לבדיחה עבורכן. אם את יודעת מה את רוצה, מה חשוב לך ולאיזה יעד את רוצה להגיע, אל תתני לאנשים להפריע לך בדרך. תעשי מה שצריך, תחליפי או תסנני את מי שצריך, כדי לכבוש כל יעד שרק תרצי.

באהבה רבה!

אושרית סוויסה קרסו מאמנת כושר אישית

אימוני כושר אישיים?
אזורים – ראשון לציון, נס ציונה, רחובות, חולון, באר יעקב, פתח תקווה.
תוכנית אימונים ותזונה אונליין?

אושרית סוויסה מאמנת כושר אישית

פוסטים יומיים נוספים

טוען פוסטים נוספים
כל הפוסטים נטענו
No more articles to load

זה הצעד הראשון בדרך אל המטרה שלך!

תשאירו לנו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן