איך להצליח בכושר כמו האלופים? המנטליות של המתאמן המצליח

מאת: אושרית סוויסה - מאמנת כושר אישית

קובייות בבטן עם מנטליות של אלופים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
הגישה שלנו שמשפיעה על היכולת להצליח בכושר

אני זוכרת שפעם אחת דיברתי עם מתאמנת של רכישת משקל מטבח והמלצתי לה לשקול את האוכל על מנת שתוכל להיות מדויקת יותר באכילה שלה. התגובה שלה הייתה בכי. היא התחילה לבכות בשיחת הטלפון שלנו שזה קשה מדי והיא לא רוצה. חייבת לציין שזו הייתה תגובה ממש קיצונית, לא נתקלתי בתגובה כזו מעולם. מה כבר נדרש ממנה לעשות? לתקופה הקרובה, תקופה בה היא מעוניינת לרדת באחוזי השומן ולהגיע לתוצאות, לבדוק כמה שוקל האורז שהיא שמה לה לצהריים?

אם עדיין לא הכרתם אני אושרית סוויסה קרסו מאמנת כושר אישית בראשון לציון, תל אביב וחולון. מוזמנים להציץ ברשימת הערים כדי לבדוק את אזורי הפעילות. אני בתחום הזה כבר שבע שנים ומה שאני עושה בפועל זה לגרום למתאמנים ומתאמנות להוציא את הדה בסט שלהם מבחינת כושר וחיטוב הגוף!

אני יודעת שהמון מתאמנים חושבים שכדי להגיע לאחוזי שומן נמוכים צריך להמתין שנה לפחות. אז לא. כמובן שהזמן תלוי גם בנקודת המוצא שלכם אבל בגדול, כדי להגיע לתוצאות משמעותיות מספיק להמתין מספר חודשים בודדים.

מיהם אלופים?

מהתפיסה שלי ההגדרה לאדם אלוף היא אדם שמצליח להיות מכוון מטרה בצורה פנומנלית ומעוררת השראה בנקודות רבות בהן אחרים החליטו לפרוש. אם נבצע משאל אקראי ונבדוק עם כלל האנשים מה דעתם על להתאמן 4-5 פעמים בשבוע ולוותר על ג'אנק פוד לטובת תפריט מסודר, סביר שחלק יפסלו את הרעיון על הסף, חלק יציעו כמות קטנה יותר של אימונים כמו שני אימונים בשבוע ומעטים יהיו אלו שיתמכו ברעיון. מתוך המיעוט התומך, יהיה אחוז נמוך יותר של אנשים המוכנים גם לבצע.

כולם יודעים שכושר זה דבר חיובי, אז למה מעט כל כך מבצעים? אחוז המתאמנים בישראל עומד על 5 אחוזים כאשר מתוכם חלקם אינו מתאמן באופן קבוע וברוב ימות השנה. אחוז המתמידים באימונים לאורך כל השנה עומד על כ-1% מכלל האוכלוסייה. אלו הם נתונים עצובים. פעילות גופנית דורשת מאמץ. זה דורש לפנות זמן, להתלבש לאימון, לנסוע או ללכת ברגל, להפעיל אנרגיה במהלך האימון וגם בנוסף לשמור על תזונה נכונה.

אולי זה חינוך לקוי ואולי זה עניין הפיתויים שמחכים בכל פינה אבל בשורה התחתונה האלופים הם מיעוט. כמות האנשים שמצליחים להגיע במשך שנה שלמה לחדר הכושר על מנת להתאמן, שומרים על תזונה ורואים תוצאות מרשימות היא קטנה מאוד.

אז מהי המנטליות שעלינו לנקוט על מנת להיות אלופים?

אלוף רואה את עצמו מגיע למטרה בכל מחיר. אדם כזה לא מתלונן על כמה שזה קשה, עמוס, צפוף, כואב וכדומה. אלוף יהיה מוכן לעשות כל ויתור על מנת להצליח. ההצלחה היא החשובה ביותר בעיניו. הרבה יותר חשובה ממפגש עם חברים, מארוחת ערב משפחתית או מיום הולדת של אח. ואגב… לא צריך לוותר על אף אחד מאלה! אפשר להגיע לכל מפגש חברתי ולבחור לאכול את המזון שמתאים לנו ולא כל דבר שמציעים לנו. המנטליות של אלופים היא אצילית ולא בכיינית. זה לא אומר שהוא סובל ולא אומר שהוא מוותר על הנאות. הוא בוחר ממה להנות והבחירה שלו היא להנות מהניצחון הגדול ולא מעוד עוגה או פרק בנטפליקס.

הצלחה בכושר וחיטוב לא על חשבון הבריאות

אני מאמינה שבריאות היא תמיד במקום הראשון ומבחינתי כל מאמנת כושר אישית צריכה להאמין שכך. הבריאות שלנו היא יקרה מפז ובשום אופן מטרות של חיטוב לא צריכות להגיע במקום הבריאות. להפך! מבחינתי זה צריך להגיע ביחד! כלומר, עם כל הכבוד לגרעון הקלורי שעוזר לנו לרדת באחוזי השומן בגוף, את שאר הדברים שיש לעשות כדי לשמור על הבריאות כמו לאכול ירקות ופירות, לאכול מעט קטניות ודגנים, לבצע בדיקות דם ולהשלים תוספי תזונה במידת הצורך, יש לבצע בכל אופן וזה כל כך לא סותר אחד את השני.

ברוב המקרים מה שיעשה את ההבדל זו הגישה שלנו

אם נגיד שלהתאמן ברצף זה קשה, אם נגיד שלעשות סקוואט עם משקל כבד יותר או להתחיל לשלב ריצות בסוף האימון זה קשה, הדברים האלו באמת יראו לנו קשים. לעומת זאת, אם הגישה שלנו תהיה שלעשות סקוואט עם משקל כבד יותר זה להתקרב למטרה שלנו ולהגיע לגוף חטוב, זה יהיה כבר לא יהיה לנו קשה.

כשהחשיבה שלנו היא מכוונת מטרה ולא מתמקדת בקושי, התהליך הופך יותר קליל. ההמלצה שלי היא לסדר את הגישה שלנו לגבי הפעולות שיש לבצע על מנת להגיע למטרה. אם הגישה שלנו תומכת בפעולות ועושה את הקשר בין הפעולות (סקוואט במשקל כבד יותר) לתוצאה (בטן חטובה), ההתמדה והסיכוי להצליח עולים משמעותית.

אם חיפשתם מאמן כושר אישי ברמת גן, תל אביב, חולון, ראשון לציון והאזורים הקרובים מוזמנים לשלוח לי הודעה ואשמח לשוחח על הדרך למטרה שלכם!

באהבה רבה!

אושרית סוויסה קרסו

אימוני כושר אישיים?
אזורים – ראשון לציון, נס ציונה, רחובות, חולון, באר יעקב, פתח תקווה.
תוכנית אימונים ותזונה אונליין?

אושרית סוויסה מאמנת כושר אישית

פוסטים יומיים נוספים

טוען פוסטים נוספים
כל הפוסטים נטענו
No more articles to load

זה הצעד הראשון בדרך אל המטרה שלך!

תשאירו לנו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן