איך להימנע מבטן נפוחה? בטן שטוחה בארבעה ימים

מאת: אושרית סוויסה - מאמנת כושר אישית

בטן שטוחה בארבעה ימים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
המדריך לשמירה על בטן שטוחה וללא נפיחות

בואו נדבר על חיטוב הבטן ואיך אפשר לגרום לה להיראות חטובה אפילו די מהר? לבטן ארבעה שרירים עיקריים, המפורסם מבניהם הוא הקוביות (שריר הבטן הישר), שניים הם האלכסונים שמופרדים לאלכסון ימין ואלכסון שמאל והרביעי הוא השריר שעוטף את כל הבטן (שריר הרחב בטני) והוא שריר עמוק שתפקידו גם לאסוף את הבטן פנימה. בתרגילי הבטן שכולנו מכירים הדומיננטיים שעובדים הם האלכסונים ושריר הבטן הישר אך בתרגילי רגליים מורכבים אשר מפעילים את הגב התחתון והבטן, השריר שעובד מבין הארבעה הוא הרחב בטני, שאליו נחזור בהמשך.

מעל השרירים יש לנו שומן אז כדי שמבחינה וויזואלית יוכלו לראות את חיתוכי השרירים עלינו לרדת באחוזי השומן. מה שכן רבים לא יודעים, שמלבד שומן, נפיחות בבטן גורמת לבטן לצאת החוצה וחיתוכי השרירים הופכים מטושטשים.

מהם המאכלים הגורמים לנפיחות בבטן?

קיימים מאכלים שונים שגורמים לבטן להיות נפוחה יותר, אחת הסיבות היא עיכול איטי של המזון ונפח גדול שלו שיושב במערכת העיכול זמן רב ויוצר בטן נפוחה.

בין המאכלים שגורמים לנפיחות נמצא את הגלוטן וזה כולל לחם עם גלוטן, פסטות ומוצרים נוספים המכילים גלוטן. לחם ומוצרים דומים גורמים לתחושת שובע לאורך זמן בדיוק מסיבה זו, העיכול שלהם איטי, הנפח יחסית גדול ומכאן הבטן הנפוחה.

מוצרים נוספים שגורמים לנפיחות: מסטיקים, שתייה מוגזת, בשר אדום, בירה, קטניות כמו שעועית ועדשים, אכילה מרובה של פירות, מוצרי חלב.

חשוב להדגיש כי כל מזון משפיע באופן שונה על אנשים שונים וייתכן כי מוצר מסוים גורם לאחרים לנפיחות ולכם לא, או להפך. לכן יש לעשות בדיקה אישית בנושא. איך עושים את הבדיקה? אם חושדים במזון מסוים כגורם לנפיחות יש להפסיק לצרוך ממנו במשך חמישה ימים, במידה והנפיחות ירדה הוא הגורם ובמידה ולא, עדיין לא ניתן להסיק מסקנות לגביו ויש לבצע בדיקות נוספות.

מלבד מאכלים- יש לציין כי חילוף חומרים איטי ואי פעילות גופנית יכולים גם הם להיות גורם בפני עצמו וזו עוד סיבה שבגללה שווה להתאמן.

כמות הארוחות ביום

בטוח שמעתם על דיאטה כזו שאוכלים בה רק ארוחה אחת ביום ובשאר היום צמים או רק שותים מים, אז זה למשל עוד משהו שלא כדאי לעשות כאשר מעוניינים לשטח את הבטן. מומלץ להימנע מארוחות גדולות (מעל 600 קלוריות לארוחה) ולפצל לארוחות קטנות החל מ-3 ועד 6. למען הבהירות, ארוחה זה כל חלק ביום בו אנחנו אוכלים, גם אם מדובר בחטיף חלבון או ביוגורט, זו ארוחה. דווקא השימוש בארוחות קטנות בסגנון זה יכול לתרום לבטן שטוחה ולא נפוחה.

כמה זמן יש לחכות כדי להוריד נפיחות?

אז נכון, יש מזון שגורם לנפיחות בבטן אבל מה יקרה אם מדי פעם נצרוך ממנו? האמת היא שכלום. אפשר לצרוך גם מהרשימה המופיעה מעלה אך פשוט להיות מודעים שמזונות אלו גורמים לכך. כדי לחזור למצב של בטן שטוחה יש להמתין עד לארבעה או חמישה ימים ללא אותם מזונות.

האם תרגילי בטן יעילו?

תרגילי בטן לא נותנים שיפור מבחינה זו וגם לא גורמים לגוף לאבד שומן באזור הבטן. למעשה, כדי להוריד שומן מאזור זה, יש לשלב תזונה מתאימה עם אימונים מסודרים שיוצרים מאזן קלורי שלילי.

אם מעניין אותך להתחיל תהליך אישי ומכוון יחד איתי, אני מאמנת כושר אישית ברמת גן בחדר הכושר וגם מאמנת כושר אישית בראשון לציון, מוזמנת בכיף להשאיר לי הודעה, אחזור אליך ונדבר 😊

אימוני כושר אישיים?
אזורים – ראשון לציון, נס ציונה, רחובות, חולון, באר יעקב, פתח תקווה.
תוכנית אימונים ותזונה אונליין?

אושרית סוויסה מאמנת כושר אישית

פוסטים יומיים נוספים

טוען פוסטים נוספים
כל הפוסטים נטענו
No more articles to load

זה הצעד הראשון בדרך אל המטרה שלך!

תשאירו לנו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן