מה ההבדל בין המתאמנת שמצליחה לבין זו שמנסה ועדיין לא הצליחה?

מאת: אושרית סוויסה - מאמנת כושר אישית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
אם היו לך כמה נסיונות וכשלונות- את זה את צריכה לקרוא!

היי זו אושרית! ♡ ולמי שלא מכירה אני מאמנת כושר אישית בראשון לציון ותל אביב, מעבירה אימונים אישיים וזוגיים בחדר הכושר בראשון לציון או אצל המתאמנות עד הבית ומאמנת בתוכנית כושר אישית אונליין מתאמנות מכל מיקום בארץ. וגם- יש לי צוות של מאמני כושר אישיים בערים נוספות שמאמנים לפי השיטה שלי כך שאם את מראשון לציון או מאזורים נוספים בארץ- אני יכולה לעזור לך לרדת במשקל או להישאר באותו המשקל, לחטב את הגוף ולעצב אותו בדיוק כמו שתרצי!

אז את הפוסט כאן אני כותבת בנושא הבא- מה ההבדל בין המתאמנת שמצליחה ומגיעה לתוצאות שהיא רוצה לבין זו שמנסה או ניסתה בעבר ועדיין לא הצליחה?

על השאלה המורכבת הזו אני יכולה לענות לאחר שש שנות ניסיון כמאמנת כושר אישית ומאמנת בתוכניות אישיות אונליין והתשובה מתחלקת לכמה חלקים.

אך לפני כן אספר לכן סיפור על מתאמנת

מתאמנת שלי עברה ניתוחי שאיבת שומן בכל הגוף. זה קרה חמש שנים לפני שהכרתי אותה. החלום הכי גדול שלה היה להיות במשקל תקין ולאהוב את מה שהיא רואה! ולכן היא חסכה 50 אלף שקלים למטרה הזאת והקדישה את הסכום לניתוחים. לאחר מכן- עלתה את הכל- 20 קילוגרמים- בחזרה. ולמה בעצם היא עלתה במשקל אחרי הניתוחים? הסיבה היא- חיפשה פתרון זמני ולא התמקדה בבסיס הבעיה- אורח החיים שהביא אותה למשקל הגבוה.

למזלה של המתאמנת היא הגיעה להתאמן אצלי באימונים אישיים וכמובן שלא וויתרתי לה עד שהשיגה את היעד בדרך הבריאה שמשלבת כושר עם תזונה. זה עלה לה עשירית ממחיר הניתוחים ולקח לה ארבעה חודשים (לא הרבה, נכון?!) אבל- את התוצאה היא שומרת עד היום ואת הכלים שקיבלה יכולה לשמור עוד שנים רבות קדימה.

הסיפור הזה הוא דוגמא טובה למקרה של חיפוש אחר תוצאות מהירות אבל בסוף מה שמתקבל הן תוצאות מאכזבות.

החלק הראשון: האמונות שאותן היא בוחרת לעצמה!

מתאמנת שמצליחה זו מתאמנת שבחרה להאמין כי היא יכולה להצליח! אבל איך היא יכולה להאמין בדבר כזה אם מעולם, עד לנקודת הזמן הזו היא לא הצליחה לעשות משהו דומה?

הרי יש מתאמנות שבצעירות שלהן היו במשקל תקין ובגוף חטוב ועם הגיל ולאחר הלידות הגוף שלהן השתנה ואולי לאישה כזו יותר קל להאמין שהיא יכולה להשיג שינוי או מתאמנת שהצליחה בעבר להגיע לתוצאות ואולי עברה תקופה לא פשוטה שהביאה אותה להפסיק להתאמן ולאכול יותר מזון, אבל המתאמנת הזו יודעת שהיא יכולה להצליח או במילים אחרות- לשחזר את הצלחת העבר, נכון?

ומה עם המתאמנת שמגיל צעיר הייתה במשקל עודף או משקל קצת יותר גבוה ממה שהיא הייתה רוצה שיקרה? מאיפה היא תשאב את האמונה שהיא יכולה?

אז לפני שאענה על השאלה הזאת אסכם שכדי להצליח להגיע לתוצאות- מתאמנת צריכה להאמין שהיא יכולה להגיע לתוצאות! גם אם עדיין לא עלתה על הדרך והיא אולי מבולבלת מכל המידע שנחשפה אליו באינטרנט בנושא הזה של כושר ותזונה- זה לא העיקר. ברגע שהיא מאמינה בלב שלם שהיא מסוגלת להצליח להגיע למשקל היעד שלה או לגוף החטוב שהיא רוצה, היא עושה צעד משמעותי לקראת ההצלחה ובונה לעצמה את היסודות.

ולהפך- אם היא לא מאמינה שהיא יכולה להצליח היא מכשילה את עצמה בדרך למטרה ומה הטעם שתעשה את הפעולות הנדרשות?

איך להעיר אמונה אצל זו שקצת קשה לה להאמין שהיא יכולה להצליח בכושר?

כאן הבחירה של מאמנת כושר אישית הופכת מאוד קריטית! למתאמנת עם האמונה הסקפטית יהיה יותר קל לפתח אמונות עם מאמנת שהצליחה להביא מתאמנות אחרות לתוצאות משמעותיות!

אם מתאמנות אחרות- הגיעו לתוצאות כי התאמנו אצל אותה מתאמנת באותו סגנון של אימונים, סביר מאוד שגם את יכולה להגיע עם אותם אימונים לתוצאות דומות!

במילים אחרות- אולי את לא חווית את ההצלחה הזו בעצמך, אבל הדוגמאות של מתאמנות אחרות שהצליחו הן דוגמאות מצוינות וניתן להסיק מהן שאם תעשי את אותן הפעולות- גם את תצליחי!

אמונה נוספת היא להאמין שאת ראויה להצליח.

הערכה עצמית תעזור לך להאמין שאת ראויה להצליח בכל דבר- כולל בכושר, ירידה במשקל וחיטוב. אז לאלו שמעריכות את עצמן בלי שום קשר למשקל כל גופן- מצוין! כך אני מאמינה שזה צריך להיות: ההערכה הזו תעזור לך לפתח אמונות בנושא הזה של כושר והאמונות שתפתחי יעזרו לך להתמודד עם הקשיים הקטנים שיעלו בדרך.

אך מה עם אלו שלא מעריכות את עצמן ואיך מפתחים הערכה עצמית?

התשובה לשאלה: העניין הזה הוא תהליך. זוהי הרגשה שניתן לפתח. בטח שזה לא יקח יום או יומיים או קריאת פוסט שלי בנושא…

אני יכולה לכתוב רבות על ההערכה העצמית אבל כן אני רוצה לתת כאן טיפ אחד מרכזי: נסי לקחת מקרה או דוגמא של דבר שעשית והיית מאוד גאה בעצמך. איך הרגשת בנוגע לאותו מקרה?

תשמרי לך את המחשבות והרגשות בנוגע לדבר הזה שגרם לך לגאווה בצד ותשלפי אותו בכל הזדמנות בה את מעוניינת להעריך את עצמך ולהזכיר לעצמך שאת יכולה!

החלק השני: החלק הפרקטי- מה עושים ואיך?

החלק הפרקטי הוא החלק המקצועי שבו אנחנו מבצעים את הפעולות הנכונות עם דגש על הנכונות. הרי אפשר לבצע פעולות אך ייתכן והן לא נכונות ולכן הן לא יתנו לנו את התוצאות שאנחנו רוצות. ביצוע פעולות לא נכונות הוא עניין מאוד נפוץ שיכול להוביל לתסכול גדול. אין דרך יותר מתסכלת מלבצע פעולה, להשקיע, לקוות ולקבל אפס תוצאות.

כדי שזה לא יקרה- אמליץ להיעזר במאמנת כושר אישית מקצועית שתנחה אותך לפעולות נכונות וכמובן שאת מוזמנת לפנות אליי לתוכנית אימונים אישית אונליין שמתאימה לנשים מכל מיקום בארץ או לאימוני כושר אישיים וזוגיים בראשון לציון.

מהן הפעולות הנכונות?

שאלת המיליון שאני הולכת לענות עליה בנקודות. הנקודות האלה אולי לא יסללו לך את כל הדרך אבל כן יעזרו לך לדעת האם את בכיוון הנכון?

  1. להתאמן באימוני כוח.

אימוני כוח הם אימונים שמפעילים את שרירי הגוף השונים תוך יצירת התנגדות ורמת קושי משתנה ועולה. כלומר- אימון כוח לא נשאר אותו אימון ומשקלי העבודה בהם עולים בהדרגה.

לא כל אימון שבו מרגישים את השרירים הוא אימון כוח. יש סגנונות אימון נוספות שהן מבורכות רק הבעייתיות שבהם היא: מביאים תוצאות פחות טובות בזמן יותר ארוך.

  1. להתאמן מסודר עם תוכנית אימונים.

אם האימון שלך משתנה שלוש פעמים בשבוע ואת קופצת מתרגיל לתרגיל בלי עקביות, סדר מסוים או סיבה הגיונית, רמת הכושר שלך תישאר אותה רמה ולא תתקדם.

מתאמנת שמצליחה מתאמנת בצורה עקבית עם תוכנית אימונים כתובה שמשתנה אחת לתקופה ולא אחת לאימון.

  1. ליצור פרופורציה נכונה בגוף.

אני יכולה לקחת מתאמנת אחת ומתאמנת שניה. שתיהן עם אותו אחוז שומן, באותו הגובה והמשקל ועם אותה מסת השריר. מה ההבדל בניהן? הפרופורציה. כלומר- מסת השריר שלהן מפוזרת במיקומים שונים ולכן- הראשונה יכולה להיראות פחות "נשית" והשנייה תיחשב יותר נשית, פרופורציונלית וחטובה וסביר שכולן ירצו גוף כמו שלה.

אז למה בעצם?

זה לא מספיק לנו להתאמן עם תוכנית אימונים קבועה כדי להגיע לגוף חטוב. התוכנית צריכה להיות מורכבת מתרגילים שיוצרים פרופורציה של אישה: פרופורציה של שעון חול ששמה דגש על ישבן חטוב ומותן צרה.

וכדי ליצור מראה חטוב של ישבן עם צורה שמדגישה את המותן הצרה יש ליצור יחס תרגילים שנותן יתרון לשרירי הישבן – רגליים – כתפיים – גב – שאר הגוף, לפי הסדר הזה.

  1. להתייחס לגירעון הקלורי וליישם אותו.

זה בערך מסכם את כל נושא הירידה באחוזי השומן עבור המתאמנת שמעוניינת לרדת באחוזי השומן. גירעון קלורי או מאזן קלורי שלילי הוא מצב של צריכת קלוריות נמוכה ביחס לכמות הקלוריות הנצרכת ויש ליישם מצב זה כדי להגיע לתוצאות הרצויות: פירוק שומן.

  1. לשמור על הבריאות.

אם את אישה צעירה או נערה סביר מאוד שאת פחות תרגישי את הנושא הזה כקושי שמונע ממך להגיע לתוצאות. אך למעשה שמירה על הבריאות היא פעולה הכרחית ונכונה כדי להגיע לתוצאות ולהצליח לשמור עליהן לאורך זמן.

הסיבות העיקריות- שמירה על הבריאות מאפשרת לנו לבצע פעילות גופנית שהרי אדם עייף וחסר אנרגיות יכול לראות קושי בביצוע של אימון כושר, גוף לא בריא מתנהל בצורה פחות יעילה ומתקשה יותר בפירוק שומן ובניית מסת שריר וגם – חוסרים תזונתיים אם יש, מעודדים אכילה ורעב מוגבר.

בשורה התחתונה אם כבר התחלתן להתאמן תעשו את זה ממקום בריא.

החלק השלישי: התעלמות מהסחות הדעת.  

אחרי שהסברת לעצמך שגם את יכולה, ביצעת פעולות נכונות והגעת לתוצאות ראשונות אך עדיין לא הגעת ליעד, בחלק הזה יגיעו הסחות הדעת. התעלמות מהן נחשבת כהתמדה.

הסחות הדעת יכולות להיות בדמויות של אנשים שפחות רוצים לראות אותך מצליחה או אולי מחשבות אישיות שלך שהן אמונות שליליות שעולות פתאום. כך או כך, אם את באמת רוצה להגיע ליעד שלך, את צריכה להיות בוגרת ולהתעלם מהן.

תזכירי לעצמך, התוצאות שהשגת בשבועות האחרונים לא ברורות מאליו. אם כבר הגעת לפעולות הנכונות למה שלא תתמידי ותמשיכי עד למטרה האישית שלך?

אם חיפשת מאמן כושר אישי ואת צריכה סדר והכוונה בפעולות הנכונות ועוד חלקים שישלימו לך את הפאזל, אני מזמינה אותך אליי. כמאמנת כושר אישית בראשון לציון, תל אביב ואזורים נוספים, אני מזמינה אותך לאימון הכרות בחדר הכושר או אם את בעניין של תוכנית כושר אישית אונליין תרשמי לי הודעה ואשמח לעזור לך ♡

אימוני כושר אישיים?
אזורים – ראשון לציון, נס ציונה, רחובות, חולון, באר יעקב, פתח תקווה.
תוכנית אימונים ותזונה אונליין?

אושרית סוויסה מאמנת כושר אישית

פוסטים יומיים נוספים

טוען פוסטים נוספים
כל הפוסטים נטענו
No more articles to load

זה הצעד הראשון בדרך אל המטרה שלך!

תשאירו לנו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן