מה גורם לנו לתחושת רעב? שלוש סיבות עיקריות שגורמות לנו להיות רעבים

מאת: אושרית סוויסה - מאמנת כושר אישית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
הסיבות הפיזיולוגיות שבגללן אנשים לא מצליחים להתמיד עם התזונה שלהם

מעבר לעניין המוטיבציה האישית: אנשים רבים מנסים ורוצים לשמור על התזונה שלהם ולא מצליחים. חוסר היכולת להתמיד נובע מסיבות פיזיולוגיות שאציין כאן את העיקריות שבניהן. החדשות הטובות: ברגע שיודעים מהן הסיבות ומיישמים אותן, התפריט הופך מקשה מאוד לפשוט ביותר!

  1. נוזלים – כמות הנוזלים שצריך אדם לשתות בכל יום תלויה בכמה גורמים: משקל הגוף, כמות הפעילות הגופנית, כמות הפחמימות בתפריט ועונה בשנה. הרוב המוחלט של האנשים שמתפתים לפחמימות וחורגים מהתפריט, פשוט לא שותים מספיק. אין נוסחה מדוייקת שעונה על שאלת הנוזלים כי העניין אינדיבידואלי לחלוטין אך ניתן לקבל סדר גודל באופן הבא: המינימום הנדרש לשתיית מים אצל אדם במשקל ממוצע ושלא מבצע פעילות גופנית – כ1.5 עד 2 ליטר ליום. אם אתם מבצעים פעילות גופנית פעמיים עד שלוש בשבוע, לפחות שעה בכל פעם, תוסיפו ליטר לכמות זו. אם אתם מבצעים פעילות גופנית מעל לארבע פעמים בשבוע, לפחות שעה כל פעם, הוסיפו שני ליטר לכמות ההתחלתית. יש להתחשב בטמפ' בעונה וגם בכמות הפחמימות בתפריט: אם חם, תצטרכו לשתות עוד יותר ואם התפריט דל בפחמימות, תצטרכו להוסיף עוד נוזלים. בכל מקרה של ספק, ההמלצה היא להתייעץ באופן פרטני עם איש מקצוע בנושא זה.
  2. סיבים תזונתיים – רוב האנשים לא שמים דגש כלל בעניין הסיבים התזונתיים שמשפיעים רבות על תחושת השובע. סיבים תזונתיים נמצאים אך ורק בפחמימות ולא בכל סוגי הפחמימות. יש סיבים מסיסים במים ויש סיבים שאינם מסיסים במים. ההמלצה היא 30 גרם סיבים ליום לפחות ויש מקורות שטוענים לכפול מכך אך בפועל – רוב האנשים מגיעים לכ-15 גרם סיבים ביום בלבד. מקורות לסיבים: דגנים מלאים, קטניות, אגוזים, שקדים, פירות וירקות. רצוי לבדוק כל מקור בנפרד ולבחון את כמות הסיבים שתורם לתפריט ביחס לקלוריות.
  3. חלבון ושומן – תפריט המתבסס על פחמימות ברובו, יקשה מאוד על אלו שמנסים לשמור עליו. אנשים רבים מרכיבים לעצמם תפריט מבלי להיוועץ על כך עם איש מקצוע והתוצאה: תפריט עם מעט מדי חלבון ושומן. אם אתם צורכים מעט מדי שומן, היכולת להתמיד תהיה מושפעת מאחוז השומן הנוכחי שלכם. אם אתם צורכים מעט מדי חלבון: כנראה שלא תצליחו לשמור על תזונה ליותר ממספר ימים.

הקפידו לשתות מספיק מים, בדקו כמה סיבים תזונתיים אתם צורכים ושמרו על יחס טוב של מאקרונוטריאנטים. שלושת אלו ישנו לחלוטין את היכולת שלכם לשמור בפועל על כמות קבועה של קלוריות לאורך זמן.

אימוני כושר אישיים?
אזורים – ראשון לציון, נס ציונה, רחובות, חולון, באר יעקב, פתח תקווה.
תוכנית אימונים ותזונה אונליין?

אושרית סוויסה מאמנת כושר אישית

פוסטים יומיים נוספים

טוען פוסטים נוספים
כל הפוסטים נטענו
No more articles to load

זה הצעד הראשון בדרך אל המטרה שלך!

תשאירו לנו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן